Také obdivujete krásu jehličnatých stromků a stromů? Stačí se vydat do přírody, do lesa, ale budete-li chtít, mohou být pyšnou chloubou i vaší zahrady. Zahrada, ve které rostou jehličnaté stromy, vypadá o poznání lákavěji, než ta klasická, která je mnohdy bez myšlenky. Nikdo netvrdí, že to musíte s jehličnany přespříliš přehánět, pokud však tu a tam nějaký zasadíte, neuděláte chybu!

Okrasná zahrada může mít množství tváří /

Okrasná zahrada může mít množství tváří /

Jehličnany jsou k mání v mnohých typech. Některé vyrostou menšího vzrůstu, jiné budou dosahovat téměř k nebi. To stejné platí i o požadavcích co do prostoru. Ještě před tím, než nějaký jehličnatý strom zakoupíte, je dobré vědět, co od něho můžete čekat. Zjistěte si tedy jeho nároky, ale i styl růstu.

Kde zakoupit jehličnaté stromy?

Nyní se samozřejmě nabízí otázka, kde zakoupit jehličnany? Doporučíme vám jednoznačně zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného. To se zaměřuje především na prodej okrasných rostlin a stromků, z nichž velkou část tvoří i zmiňovaná kategorie jehličnanů. Jejich specializací jsou hlavně japonské stromy a to ne jen tak ledajaké, vyznačují se totiž opravdu prvotřídní kvalitou a bezkonkurenčními cenami. Inu ruka odborníka se v těchto případech nezapře!

Zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného dováží tvarované stromy a bonsaje přímo od japonských pěstitelů. Jde tak o jedinečnost, která nemá prakticky nikde jinde v České republice obdoby. Součástí sortimentu jsou také japonské misky, substráty, nářadí či hnojiva. Samozřejmě japonské tvarované stromky, bonsaje a jehličnany nejsou jediným sortimentem, přikoupit lze třeba i listnáče, magnólie nebo kdoulovce, je toho více.

Jehličnany a bonsaje jsou v zahradách velmi rozšířené /

Jehličnany a bonsaje jsou v zahradách velmi rozšířené /

Toužíte-li po okrasné zahradě, ve které se budete cítit maximálně spokojeně, a kde vám nebude vůbec nic chybět, popřemýšlejte o tom, jak postupovat? Nemusíte být ani zahradním architektem, chce to mít jen vkus a jasnou představu, za kterou si jděte. Kombinace stromků, travin, ale i keřů spolu s jezírkem plným leknínů a rybek nezní špatně. Je-li tomu tak, můžete snadným způsobem vytvořit oázu přírody, odkud se vám nebude chtít. Užívat si ji a relaxovat v ní budete moct po dlouhé roční období, od jara až do podzimu. Ve stínu nejen japonských stromků to bude výtečné a obdivuhodné!