Při budování vašeho vysněného domu nezapomínejte, že nestačí zařídit pouze interiér, ale věnovat se musíte také exteriéru. Domov přece není jen kuchyně, obývací pokoj a další obytné místnosti, ale i to, co je okolo něho. Abyste se cítili jako doma, je potřeba zamyslet se též nad realizací venkovních prostor. Nevíte jak? Čtěte dále a dozvíte se, jak z vaší zahrady vykouzlit pastvu pro oči a oázu vašeho klidu.

obrazek-kutilzahradnik2

 

Jak oživit zahradu a co by na ní nemělo chybět? Základem jsou architektonické prvky jako schodiště, zídky, chodníčky a lavičky. Při výběru dbejte na kvalitní materiál a originální design, který bude ladit s přírodou.

Dřevěné dekorace

Leží vám někde nevyužité kusy dřeva například z pokáceného stromu? Super, zkuste si vyrobit dřevěný květináč, který osadíte květinami, ptačí budkou nebo lavičkou. Že to nezvládnete sami? Nevadí, zkušený partner vám rád poradí. Případně zajděte pro inspiraci na Pinterest.

obrazek-kutilzahradnik

Chodníčky

Vlastníte-li velkou zahradu, určitě vsaďte na chodníky. Krásně vypadá zelený pruh trávníku nebo pěšina s drcenou kúrou či říčními kamínky, které jsou spojeny pryskyřicí. Aplikují se na beton, dlažbu, kámen i asfalt. Výsledkem je celistvý, odolný a pevný povrch bez spár, který se snadno udržuje, neklouže a vydrží vám roky.

 Rybníčky, chrliče vody, fontánky

Milujete zvuk šplouchání vody? Nemusíte si zařizovat přímo potůček nebo jezírko. Malý pozemek oživí i drobné chrliče vody, fontánky či vodotrysky.

Zahradní jezírko

Retro radost

Líbí se vám venkovní umyvadla? Umístit je můžete kdekoliv, kam máte přivedenou vodu. Tady se představivosti opravdu meze nekladou. Vytvořte si například nějaký pěkný design.

 

A co máte na své zahradě vy? Podělte se s námi. 🙂