indexZima se blíží, a tak je načase začít na ni svoji zahradu chystat. Ještě než zazimujeme celou zahradu, musíme zazimovat i veškeré přístroje, nástroje a zahradní vybavení, které zima ničí ještě více než naši zahradu. Jedním z těchto přístrojí je sekačka. Jak ji tedy zazimovat?

Přichází nejvyšší čas na zazimování zahradních přístrojů a první na řadu přichází sekačka. Pravdou však je, že její zazimování není nijak jednoduchá věc. Z druhé strany je fajn, že to můžete udělat sami.

Zazimování krok za krokem

  1. V první řadě vyjmeme vzduchový filtr, který v případě znečištění profoukneme nebo ho rovnou vyměníme.
  2. V druhé řadě vyndejte svíčky a zkontrolujte, jestli jsou zaolejované. Svíčky následně vyčistěte či vyměňte, stejně jako u filtru.
  3. Následně vyměníme olej za pomoci odsávačky oleje. Při čištění však nepřeklápějte sekačku na bok, aby olej nezatekl do válců. Sekačku zvedáme dozadu, a to v úhlu 45 stupňů.
  4. Nezapomeňte očistit chlazení, které je umístěno pod krytem. Chlazení vypadá jako lopatkové kolo chladící válce. Do lopatek se však často dostává tráva, která na nich ulpívá, proto je potřeba je vyčistit. Čistěte mechanicky, ne za pomocí vody. Stejně tak čistíme i podvozek.
  5. Vyčistěte nůž, který nezapomeňte nabrousit (raději ručně). Také vyčistěte osy kol.
  6. Úplně na závěr zakonzervujte palivo v nádrži.

 Zdroj obrázků: origin.com