Není nic horšího, než dělat věci na poslední chvíli. Možná již nyní je ten správný čas na realizaci či úpravy zahradních bazénů. Přemýšlíte-li, že byste rovněž zajistili zastřešení bazénu, je to jistě krok správným směrem. Díky zastřešení bazénu bude koupací sezona daleko komfortnější – budete se moci koupat třeba i v dešti a zároveň zajistíte, že do bazénu nebude padat tolik nečistot.

floating-tire-72963_960_720Ptáte se, jak na zastřešení bazénu? Není to nic složitého. Stříšky nad bazén jsou dnes již standardním sortimentem příslušenství k zahradním bazénům. Najdete je v každé dobré prodejně.

Polykarbonátové zastřešení bazénu

Asi nejrozšířenějším typem zastřešení bazénu je polykarbonátový materiál. Ten s sebou přináší množství výhod. Jedná se o poměrně levnou záležitost, která je tvárná a umožňuje tak dosažení nejrůznějších tvarů. Další výhodou je potom nízká hmotnost a chcete-li, tak i snadná propustnost slunečních paprsků. Montáž obyčejného polykarbonátového zastřešení bazénu je velice jednoduchá a zvládnete ji svépomoci.

Posuvné zastřešení bazénu

Pokud máte na zahradě větší, zpravidla zapuštěný bazén, můžete popřemýšlet taktéž o komfortnějším způsobu zastřešení. Řeč je o speciálních, pojízdných zastřešení. V praxi to znamená, že můžete střechu nad bazénem kdykoliv velice rychle odsunout a v případě potřeby zase nastavit.

Látkové zastřešení bazénů

Posledním tipem, určeným spíše pro menší, dětské bazénky, je tzv. látkové zastřešení. V tomto případě využijete v podstatě slunečník, který má však tyč nikoliv v centrální, ale krajní části. Výhodou takového zastřešení je, že slunečník můžete kdykoliv schovat – zde se jedná spíše než o zastřešení o jakési zastínění před ostrými slunečními paprsky.

Foto: pixabay.com