Pokud patříte mezi kutily, potom jistě nedáte dopustit ani na vybavení vaší dílny. Pravděpodobně do ní pořizujete stále nové věci, které se vám můžou více méně hodit při širokém spektu prací. Kromě nejrůznějších zařízení, přístrojů a nástrojů je však zapotřebí také základní vybavení každé dílny. Je jím bezesporu pracovní stůl, kterému se také někdy, splňuje-li určité parametry, říká ponk!

Pojďme si nyní říct, jak by měl takový pracovní stolek vhodný do dílny vypadat. V prvé řadě je zapotřebí, aby byl adekvátně vysoký. Je třeba vybírat s přihlédnutím k vaší výšce. Na stole by se vám mělo pracovat dobře, nesmíte se u něho příliš zohýbat, ale nesmí být ani moc vysoký, zkrátka tak akorát, je to individuální. Dalším aspektem při výběru pracovního stolu do dílny jsou další rozměrové vlastnosti, tedy délka a šířka, rovněž i tloušťka pracovní desky. Při prvních dvou parametrech je nutno vycházet z prostorů dílny, ale také z konkrétní práce, kterou zde budete dělat. Do větší dílny lze pořídit i větší pracovní stolek.

Široká paleta příslušenství dílenských stolů

stolek2Pracovní stolek by měl disponovat i skříňkami, případně zásuvkami na nářadí a drobné zařízení. Většina moderních dílenských ponků má v sobě zabudovanou i elektrickou zásuvku pro snadné a rychlé připojení elektrospotřebičů a zařízení. Na pracovní stolek je možno trvale upnout například svěrku nebo zde bývá přichycena vrtačka.

A z jakého materiálu by měl stůl být? Záleží hlavně na tom, co na něm budete praktikovat. Standardně však bývá z nějakého kovu, některé jeho prvky bývají dřevěné. Je to ideální kombinace, která je vhodná do nebezpečných podmínek, kterými práce v dílně do jisté míry je! Co se týká barevného provedení, zde nebývají kladeny vysoké nároky, je to prakticky jedno! Ať již však zakoupíte jakýkoliv stůl, vždy vám doporučujeme, abyste ho po každé práci minimálně zametli a umyli, pořádek musí být!