Při teplých letních večerech si mnozí z vás nedovedou představit trávení volného času jinde, než na zahradě. Abyste si takové večery opravdu maximálně užili, je dobré nepodceňovat výběr zahradního nábytku. Při vybavování exteriérových prostorů bydlení je i v oblasti venkovního nábytku z čeho vybírat, každý si tak může bez problémů přijít na své.

Zajímá vás, jaké jsou aktuální trendy? Jaké druhy zahradního sedacího nábytku zažívají zvýšený boom?

Dřevěný zahradní nábytek

Zahradní-sedací-souprava-Lusila-s-konferenčním-stolkem-300x300Naprostým standardem je nábytek na zahradu ze dřeva. Je to klasika, která neurazí téměř nikoho. Dřevěný zahradní nábytek je k dispozici jak v jednotlivých setech, kde naleznete například lavice, židle, ale i stůl, tak i samostatně. Vybírat můžete z mnohých typových variací a samozřejmě i barevného provedení. Mezi největší výhody dřevěného zahradního nábytku se řadí zejména pevnost, široká variabilita vzhledů a dlouholetá životnost.

Zahradní nábytek z ratanu

Zvýšené oblibě se především v posledních několika letech těší taktéž nábytek z ratanu. Ratanový nábytek na zahradu je vysoce stylový a působí komfortním dojmem. Další z jeho výhod je pohodlnost. Především pak zahradní nábytek z umělého ratanu se pyšní nízkými nároky na údržbu.

Obecně se dá říci, že dřevěný nábytek je ve srovnání s ratanovým nábytkem přece jen o něco odolnější. Naproti tomu ratan působí zajímavějším stylem. Ne do každých prostorů se však bude hodit jakýkoliv zahradní nábytek. Zohlednit byste měli například i další prvky, které se v blízkosti altánku nebo pergoly nachází. Nic by nemělo působit kontraproduktivně, právě naopak, je důležité si uvědomit, že z dílčích částí se skládá celek.

Ať již pořídíte jakýkoliv zahradní nábytek, mějte na paměti, že byste ho měli na zimu vždy schovat. Dokonce i v průběhu letní sezony nebude vhodné, pokud by na něho neustále pršelo. Budete-li věnovat zahradnímu nábytku alespoň základní péči, bude vám dlouho a spokojeně sloužit!