Vchodové dveře představují záležitost, na které si dává každý majitel domu záležet. Jsou první, co uvidí každý příchozí a tudíž i vizitka. K nejčastějším volbám patří dveře na míru. Exteriérové dveře by měly ladit s domem a doplnit vhodně jeho vzhled. Vzhled však není jediným kritériem, podle kterého vybíráme venkovní dveře. Jinak vybíráme například posuvné skleněné dveře a jinak exteriérové. Jak rozeznat, které jsou ty kvalitní a vyhoví naším požadavkům?

Bezpečnostní kování

34862Při výběru mohou být dobrým vodítkem certifikáty, kde naleznete výsledky různých prováděných testů. Je vhodné si nabídku pořádně prostudovat a ověřit její kompletnost. Mohlo by se lehce stát, že kvalitní vícebodový zámek či závěsy jsou za příplatek a dveře, jež si objednáte, vám dodají s méně kvalitním kováním. Výběr exteriérových dveří v realitě často bohužel vypadá jako sled několika kompromisů, které nevedou pokaždé k očekávanému cíli. Právě proto jsme pro vás připravili článek, jak vybrat vstupní dveře s ohledem na užitné vlastnosti i cenu.

Dveře podle materiálu

Hliníkové dveře

Nejdůležitější je u venkovních dveří, aby nám zajistili patřičné bezpečí a dlouhé fungování. Kliky-kovani.cz představuje široký sortiment, do kterého spadá především dveřní kování. Určitě nemáte v plánu co 5 let kupovat nové venkovní dveře včetně bezpečnostního zámku. Zohlednit musíme nejen kvalitní kování, ale i materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny.

Začneme tou nejvyšší laťkou – hliníkovými dveřmi. Mají dlouhou životnost, vypadají prvotřídně a právem tvoří vrchol ledovce mezi vchodovými dveřmi. Jenže kvalita i výdrž si vybrala svou daň na ceně, která se pohybuje v rozmezí od 60 do 100 tisíc. Zpravidla tyto dveře uvidíte pouze u velmi náročných klientů. Rozhodně nelze říci, že je pořídíte za „rozumnou cenu“.

Dřevěné dveře

K dalším patří dřevěné dveře. Vypadají úchvatně, dobře izolují a jsou tvarově stabilní. Ovšem nemají rády extrémní rozdíly teplot a vlhké prostředí. Déšť, sníh a mráz patří k největším protivníkům těchto dveří. Ani dřevěné dveře nepatří k těm cenově nejlákavějším. Jejich cena se pohybuje kolem 30 až 60 tisíc. S ohledem na užitné vlastnosti a poměr ceny se poohlídneme ještě i jinam.

Plastové dveře

Třetím a posledním kandidátem jsou plastové dveře. Možná nemají úplně valnou pověst, ale na vině je technologie 90. let. Ovšem dnešní technologické postupy s těmi dřívějšími nemají pranic společného. Plastové dveře jsou odolné a skvěle izolují. Navíc tady už se dá skutečně hovořit o rozumné ceně. Tyto dveře pořídíte za přibližně polovinu dveří dřevěných.