DiscGolf

Dokončovací hod na jamku

Chcete si zpříjemnit letní odpoledne s přáteli či rodinou? Vyzkoušejte zajímavou novinku, kterou si oblíbili stovky nadšenců. Discgolf je jedním z nejrozšířenějších diskových sportů, které nabývají oblibě konečně i u nás! Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku s co nejmenším počtem hodů. Průměrná vzdálenost jamky bývá od 20 do 120 metrů a často se hráči potýkají s přírodními překážkami, jako jsou keře, vodní plochy nebo vzrostlé stromy.

Kde se hraje discgolf?

Discgolf se hraje všude v přírodě, kde je dostatek místa a vhodný terén. Ideální jsou přizpůsobené městské parky či louky. Největší úspěch slaví discgolf v USA, odkud si můžete objednat speciální gumové disky, které se rozlišují podle rychlosti létání. Upravená hřiště na hru můžete navštívit také u nás v České republice. Velkou návštěvnost zaznamenaly hřiště v Ostravě, Havířově či Přerově. Nechybí ani parky v Praze, Liberci, Plzni a Valašském Meziříčí. Kompletní seznam nalezete na oficiálních stránkách www.discgolf.cz, kde najdete zároveň pravidla a podmínky hry a turnaje, do kterých se může kdokoliv zaregistrovat.

IMG_0954

Užijte si příjemné odpoledne v přířodě

Discgolf je zábavná a nenáročná pohybová aktivita, která bude bavit celou rodinu. Vaše děti si zlepší motoriku a rodiče si odpočinou v přírodě. Při hře nezáleží na věku, pohlaví nebo fyzické zdatnosti, stačí jen chuť se bavit a odreagovat se. S diskem se naučíte házet během pár minut. Discgolf je finančně nenáročný, stačí koupit nebo zapůjčit disky a můžete vyrazit.