Ať už vybíráte kancelářské židle do pracovny, homeoffice nebo jednací místnosti v práci, určitě vás již přepadla panika pramenící z širokého sortimentu židlí, které se objevují na našem trhu. Nejdůležitější samozřejmě je, aby židle splňovala ergonomické parametry, byla výškově nastavitelná a umožňovala pohodlné sezení. Podle čeho ale vybírat její potah? Představíme vám ty nejčastější materiály se všemi jejich výhodami a nedostatky.

3

Klasické textilní potahy

Textilní potahy bývají u kancelářských židlí používány nejčastěji. Výhodou ze zejména jejich pořizovací cena. Takové židle k PC levně pořídíte třeba v e-shopech nebo výprodejích. Textilní potah je většinou příjemný na dotek, komfortní a nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu.

Textilní síťovina

Levné kancelářské židle bývají obvykle vyplněny textilní síťovinou. To se týká zejména jejich opěrek, které tak mohou propouštět vzduch, což je v konečném důsledku dobré nejen pro samotnou židli, ale i pro jejího majitele. Tyto židle zakoupíte ve střední cenové kategorii a jsou oblíbenou součástí kanceláří, ale i domácích pracoven.

Kožené potahy

Pokud milujete luxus a nevšední design, pak vás zaručeně potěší jednací židle s koženým potahem. Kůže byla již od pradávna doménou a synonymem luxusu, o čemž samozřejmě vypovídá také její cena. Pokud ji budete odpovídajícím způsobem udržovat, v nepozměněném stavu vám vydrží sloužit několik dlouhých let. Jen pozor na její poškrábání ostrými drápky domácích mazlíčků nebo znehodnocení tekutinou.

Potahy ze syntetické kůže

Jste při výběru konferenční židle limitováni rozpočtem, přesto si však chcete dopřát „kožený luxus“?  Pak se poohlédněte po židlích ze syntetické kůže. Na první pohled jsou tyto židle prakticky k nerozeznání od těch kožených. Velmi mile vás ale při jejich pořízení potěší nižší cena.