Dřevo je jedním z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Není se proto čemu divit, že se stále častěji objevuje v našich domácnostech, ale i na zahradách. Než se nám zima ukáže v plné parádě, je potřeba vědět, jak se o dřevo na naší zahradě postarat. Ať už na své zahradě máte dřevěnou pergolu, plot nebo nábytek, měli byste vědět jakou, péči jim dopřát před nástupem chladné zimy. Proto jsme se rozhodli napsat náš dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na to, jak se o dřevo co nejlépe postarat, aby vám s příchodem hřejivého jara mohlo dělat parádu.
bench-933063_1920

Zazimování zahradního nábytku

Klasikou v našich zahradách je dřevěný nábytek. Ještě než se objeví první mrazíky, je potřeba dřevěnému nábytku dopřát tu správnou péči. V první řadě je na místě nábytek omýt teplou vodou a saponátem a poté ošetřit ochranným olejem. Nábytek je poté vhodné umístit do chladné místnosti, díky čemuž mu prodloužíte životnost až o několik let. Před uložením nábytku k zimnímu spánku zkontrolujte utažení všech šroubů. Aby nedošlo ke vzniku hniloby, překryjte nábytek prodyšnou plachtou.

I plot potřebuje vaší péči!

Kolem většiny zahrad stále ještě stojí klasické dřevěné ploty. Jestliže je váš pozemek chráněn dřevěným plotem, měli byste ho před zimou přebrousit, impregnovat a natřít nátěrem, který latě ochrání před vznikem plísní. Doporučujeme každou laťku natřít několika slabšími vrstvami. Dejte si pozor, aby laťky byly dobře suché. Nenatírejte plot po dešti. O plot byste se tímto způsobem měli postarat minimálně jednou za tři roky. Jestliže váš plot nemá betonovou podezdívku a dřevo je tak v přímém styku s vlhkou zemí, radíme provádět jeho údržbu jednou za rok.

Chcete si užívat na terase? Pak se o ní správně postarejte!

Máte na svém pozemku dřevěnou terasu? Vůbec se vám nedivíme! Na terase si můžete užívat v horkých letních dnech, ale i na podzim. O to důležitější je se o terasu správně postarat. Abyste poznali, že terasa vyžaduje vaší pozornost, zkuste jeden jednoduchý trik: na kousek terasy nakapejte vodu a v případě, že se voda do dřeva vsákne, dopřejte jí pořádnou vrstvu impregnace. Tento postup doporučujeme opakovat minimálně jednou za tři roky.
Obrázek: pixabay.com