Je třeba vědět, čím a za kolik budete topit /

Je třeba vědět, čím a za kolik budete topit /

Protože se nám poměrně rychle blíží zimní období, je určitě ten nejvyšší čas popřemýšlet o zazimování vaší chaty nebo chalupy. Určitě v tom již máte praxi a víte, že některé věci zkrátka neodložíte a nebylo by to ani dobré. Chcete zazimovat chatu už nyní? Nic vám v tom nebrání. V prvé řadě bude zapotřebí uklidit její okolí, tedy především pohrabat listí a dát do pořádku zahrádku. Potom přijdou na řadu věci související spíše s interiérovou částí vašeho víkendového sídla. Především je nutné zkontrolovat těsnost oken a dveří. Budete-li na chatu jezdit i v zimě, tak potom také zajistit topení a prověřit topné systémy. Samozřejmostí by mělo být vymetení komínu.

Porovnejte nabídky dodavatelů energií

Když je venku zima, na chatě může být teplo /

Když je venku zima, na chatě může být teplo /

Možná, že je na místě i drobné zamyšlení, jestli není možné nějakým způsobem ušetřit za energie, u kterých bude v případě, že je chata navštěvována i v zimě zajisté zvýšená spotřeba. Co třeba ušetřit za vytápění? Zní to lákavě, že ano? A nemusí to být nic nereálného. Podívejte se na nabídky jednotlivých poskytovatelů energií, která se velmi často mění. Můžete z ní výrazně vytěžit. Po srovnání cen plynu se možná nebudete stačit divit, kolik zcela zbytečně doplácíte! I když má být zima dlouhá, tak můžete platit méně, nastřádané peníze potom zajisté využijete ke zcela jiným, příjemnějším účelům.

Zazimování chaty s sebou přináší jak fyzickou práci, tak i důležitou rozvahu a přehled. Pokud využijete možností, můžete být i se zimním obdobím poměrně spokojeni. Na venkově si krásné bílé dny může užít opravdu plnými doušky. Ne nadarmo se říká, že jaké si to uděláte, takové to máte! Začněte tedy již nyní, dokud je ještě čas, není nic horšího, než když budete dělat vše na poslední chvíli, potom budete ve zbytečném stresu a shonu!