Máte-li doma nejlepšího čtyřnohého přítele, tak jistě víte, že není jedno, čím ho krmíte. V granulích pro psy jsou velké rozdíly. Rozhodnete-li se krmivo pro psy zakoupit někde v supermarketu, rozhodně nedáte svému psovi maximum. Vyplatí se tak pořídit granule kvalitní, značkové, klidně i prémiové nebo superprémiové. Dále je třeba vzít k úvaze samozřejmě i stáří psa, které má specifické požadavky na výživu.

Při výběru granulí zohledněte věk psa /

Při výběru granulí zohledněte věk psa /

Výběr krmiva pro psy je záležitostí, u které se vyplatí pečlivě srovnávat a vybírat. Vezměme to popořadě. Pořídíte-li si štěně, je potřeba zakoupit menší velikost granulí, která je jim speciálně určena. Takové balení obsahuje vyvážený poměr všech živin, které štěně potřebuje.

Postupem času se ze štěněte stane dospělý pes. Zde je třeba již zohlednit velikost rasy. Zcela jiné potřeby bude mít malý, pětikilový pes a rozdílné požadavky potom velký, padesátikilový dospělý pes, a to nejen v ohledu, že toho více spořádá.

Krmiva pro psy ve středním věku jsou nabízena v širokém sortimentu. Zohlednit je třeba i to, jestli má pes nadváhu, nebo je naopak hubený. Jiné složení granulí by měl mít pes lovecký, který je neustále v pohybu, jiné potom pes, který většinu svého času prospí v pelíšku. Samostatnou kapitolou jsou potom březí a kojící fenky.

Stane-li se z vašeho psa senior, je třeba se zaměřit na krmivo pro starší psy. Psovi seniorovi funguje úplně jinak metabolismus. Potřebuje mírně rozdílné složení krmiva a granulí.

Dá se říci, že každý pes by měl mít k dispozici krmivo přiměřeně svému věku. Nabídka je více než bohatá, dá se tak bez problémů vybrat. A to i v případech, že by pes trpěl nějakou alergií na určitou složku krmiva. Ať již potřebujete granule pro štěně nebo krmivo pro starší psy, můžete navštívit e-shop mujmazlik.cz a objednat si!