Při budování komfortního bydlení se musí brát k úvaze téměř všechno. Velice důležité je si uvědomit, že spokojené bydlení tvoří jakýsi komplex, který se skládá z dílčích částí. Nesmí se tak nic podcenit, protože jak již to bývá, všechno se vším souvisí. Tak například modelová situace, kdy budete zateplovat fasádu nebo vyměňovat okna – činíte tak z důvodů, abyste minimalizovali tepelné ztráty z vnitřního prostředí bydlení. Na druhou stranu však při této činnosti děláte všechno proto, abyste zvýšili interiérovou vlhkost zdiva.

window-831251_960_720Ptáte se, proč se při zateplování zvyšuje vlhkost? Důvod je jednoduchý, miniaturní skuliny se zacelí a nebude možnost, aby nastala tepelná výměna. Je tedy logické, že se vlhkost bude hromadit na stěnách, nebude totiž mít kam unikat.

Naštěstí při komplexních pracích existuje spousta řešení, jak těmto nepříjemnostem předcházet. Stačí se obrátit na odborníky a zvážit sanaci zdiva.

Několik možností sanace zdiva

Existuje větší počet možností, jak konkrétně postupovat. Celou záležitost musí zvážit odborníci, kteří navrhnou nejefektivnější cestu, která se pochlubí maximálním přínosem. Nejde o jednoduchou práci, je zapotřebí adekvátní materiální i technické vybavení.

Mezi nejčastější postupy při sanaci zdiva patří izolace nerezovými plechy, podřezání zdiva řetězovou pilou, případně podřezání zdiva diamantovým lanem. Ne vždy je možný jakýkoliv postup.

Začněte nezávaznou konzultací

Problém s hromaděním vlhkosti v prostorách bydlení je problém nejčastěji starších domů, ne však pouze jejich. Při neprofesionálním přístupu můžou tyto nemilé komplikace, jež značně znepříjemňují život, vzniknout téměř všude. Máte-li jakékoliv pochybnost a myslíte-li si, že je u vás doma příliš vlhko, je povolání odborníka k nezávislé konzultace stoprocentně přínosným řešením a cestou správným směrem.

Foto: pixabay.com