Ne každý z nás má možnost vlastnit zahradu. Bydlíte-li v panelovém domě, jsou vaše možnosti na pěstování zeleně opravdu minimální. Nevěšte však hlavu, je tu totiž řešení a tím je interiérová minizahrádka, kterou si může pořídit opravdu každý.

Interiérové zahrádky jsou skvělou dekorací

Interiérové zahrádky jsou skvělou dekorací

Interiérová minizahrádka jako řešení

Pokud bojujete s nedostatkem prostoru pro pěstování, bude pro vás minizahrádka tím nejlepším řešením. Skvěle vám poslouží i jako interiérový doplněk. Svoji minizahrádku můžete umístit na stěnu v podobě několika truhlíků nebo klasických dřevěných poliček, na které rostliny umístíte. Skvěle bude minizahrádka vypadat i jako dekorace na stole. Kromě rostlin je důležitá také výzdoba, ke které můžeme použít barevný písek, dekorační kamínky, mušličky a celou řadu dalších materiálů.

Jaké rostliny do minizahrádky zvolit

Volba rostlin je zcela ve vaší režii. Vhodné jsou tradiční sukulenty, kterým se v takových minizahrádkách bude jistě velmi dobře dařit. Rostliny však kombinujte s rozumem a nepokoušejte se vytvořit něco, co nebude mít šanci v domácích podmínkách přežít. Skvěle budou v domě vypadat i různé popínavé rostliny, které můžete nechat volně spuštěné po nábytkové stěně.

Vyhrajte si s barvami

Vyhrajte si s barvami

Hrajte si

Pěstování má být především zábava, tak si ji udělejte i z interiérové minizahrádky. Buďte kreativní a rostliny umístněte třeba do zdobené porcelánové mísy, staré dřevěné krabice apod. Využijte všech materiálů, které se vám zdály být již nepotřebné. Vyhrajte si s finálními úpravami vaší zahrádky a uvidíte, že vás výsledek opravdu velmi mile překvapí.