Vlastníte domek se zahrádkou či jen zahradní chatku, ale máte tam i nevyužitou travnatou plochu? Pak využijte této možnosti a zabavte své děti tím, že jim tam pořídíte různé atrakce. Nemusíte chodit nikam ven, můžete si dát kafe a sledovat, jak děti skotačí. Přinášíme vám tipy na dětské zahradní atrakce.

Inspirace na zahradní atrakce pro děti

Barevný domeček

Děti milují různé ukrývačky. Projevte trochu zručnosti a postavte dětem veselý barevný domeček. Jestliže si na výrobu takového domku sami netroufáte, můžete jej koupit hotový. Domeček lze rozšířit o skluzavku, zahrádku, žebřík, pískoviště. Koupit lze jen domeček, který dál ještě vylepšíte dle vlastní fantazie.

Houpačka

Houpačku si snad pamatuje úplně každý a patří k oblíbeným dětským atrakcím. Pověsit se dá na jakoukoliv větev, pokud nemáte k ní nosnou konstrukci. Některé houpačky je možné používat jak venku, tak doma, když počasí zrovna není úplně nejlepší.

Trampolína

U trampolíny si dejte pozor, aby splňovala bezpečnostní kritéria. Ne každá trampolína se hodí pro dětské dovádění. Měla by mít ochrannou síť, krytí pér atd. Na vědomí berte rovněž nosnost trampolíny. Vyberete-li nějakou větší, můžete klidně dovádět s dětmi.

trampoline-182214_640

Pískoviště

Co si budeme povídat. Některá dnešní pískoviště nejsou pro děti bezpečná. Nacházejí se v nich zvířecí výkaly, odpadky a bůh ví, co ještě. Nicméně každé malé dítě plácá rádo bábovičky, staví hrady z písku nebo kope tunely. Pokud na vaší zahradě ještě nemáte pro děti pískoviště, pak byste to měli co nejdříve napravit.

Zahradní pomůcky

Trakařek, lopata, rýč, sekačka na trávu a další zahradní pomůcky pro malé zahradníky. Děti velmi rády kopírují dospělé. Pořiďte tedy dětem – dětské zahradní nářadí. Třeba vám zrovna roste malý/velký pomocník a vaše pravá ruka.

Obrázek: pixabay.com