1205999_69910855Slyšeli jste již někdy o hydroponickém pěstování? Zaslechli jste slůvko „hydroponie“? Pokud ne, pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám prozradíme, co si pod těmito pojmy představit a jak mohou tyto unikátní systémy ovlivnit právě vaše výpěstky.  Kromě toho vás seznámíme s výhodami, jež jsou s hydroponií neodmyslitelně spojené.

Hydroponie aneb seznamte se, prosím

Hydroponické systémy lze v zásadě charakterizovat jako systémy, s jejichž pomocí jsou rostliny pěstovány pouze ve speciálním živném roztoku, nikoli v půdě. Hydroponii lze úspěšně aplikovat na všechny pokojové rostliny, stejně jako na celou škálu bylinek nebo nejrůznějších druhů zeleniny. Výhody hydroponického pěstování indoor rostlinek jsou opravdu velmi zajímavé, máte-li proto tu možnost, hydroponii určitě vyzkoušejte.

Jak aplikovat hydroponii v praxi?

Patříte-li mezi zkušené kutily a nadšené zahrádkáře, menší hydroponický systém si můžete vyrobit i sami a svépomocí. Jelikož je ovšem tato výroba poměrně náročná na čas, mnohem efektivnější je pořízení profesionálního hydroponického systému, jehož součástí je živný roztok, což není prakticky nic jiného, než hnojivo rozmíchané ve vodě. Jak živný roztok protéká interním pěstebním médiem, rostliny si z něj berou tolik živin, kolik doopravdy využijí a spotřebují.

Výhody hydroponického pěstováníplant-406900_640

Mezi největší výhody patří skutečnost, že rostliny pěstované za pomocí hydroponických systémů prakticky nenapadají škůdci ani nejrůznější druhy chorob. Rostlinka tak působí vitálním dojmem, který přispívá ke kvalitě výsledného výpěstku. Další výhodou, jež je s hydroponií neodmyslitelně spojená, je skutečnost, že rostliny rostou rychleji, než při klasickém pěstování. Díky hydroponickému systému je navíc zajištěno přesnější dávkování živin, hnojení je tedy v tomto případě velmi efektivní.