Když se řekne obklad fasády, jen málokdo si představí kámen. I když by se mohlo zdát, že v dnešní době se již jedná o zcela běžnou záležitost, skutečnost je někde jinde. Stačí se rozhlédnout kolem sebe při rutinních činnostech, jako je třeba jízda do práce. Stále na fasádách převládají nevzhledné obkladové panely ve formě dřevě, či keramiky z dob totalitních. Přitom kamenné obložení je tak snadné řešení, které nemusí být ani finančně moc nákladné. Je to jen o tom celou realizaci neuspěchat a patřičně si s tím vyhrát.

Kámen představuje velice líbivý prvek bydlení /

Kámen představuje velice líbivý prvek bydlení /

Obložení fasády kamenem jsme zdůraznili z toho důvodu, že kámen je naprosto kompozitně odlišný materiál oproti všem ostatním zmíněným. A to nejen co se týká kvality, kde je rozdíl naprosto propastný, ale také finálního vzhledu, kvůli kterému celou akci uskutečňujeme. Fasádní obklad je něco, co by mělo dodat fasádě potřebný šmrnc a eleganci. Obkladový kámen je pro tento účel naprosto nejvhodnější. Pojďme si říct proč.

Už při vývoji umělého kamene se klade obrovský důraz na to, aby obklady doražené k sobě působily co nejvěrohodněji i ve větší ploše. Proto se také struktura obkladu v rámci jednoho vzoru obměňuje až po několik-desítek krát. Jen tak je dosaženo neobyčejného vzhledu, kdy není možné i při pohledu zblízka identifikovat, že se jedná o zmiňovanou imitaci kamene a nikoliv o přírodní kámen vytesaný z kamenných lomů.

Umělý kámen působí komfortním dojmem /

Umělý kámen působí komfortním dojmem /

Umělý kámen obklad je něco, co se velmi těžko popisuje pomocí textu. Vzhledem k nevyzpytatelnosti jednotlivých obkladových kazet je potřeba skutečně vidět alespoň jeden obklad na živo, ještě před tím než učiníte objednávku u některého prodejce. Jednotlivé typové řady kamenných obkladů se mohou lišit nejen svým vzhledem, ale také hloubkou, použitou betonovou směsí, či odstínovým provedením. To všechno jsou velmi podstatné detaily.

Je proto nutné dostat se do celé problematiky obkladových kamenů více do hloubky a věnovat jí více času, než při nákupu oblečení. Jen tak je možné dosáhnout nevšedního vzhledu Vašeho domova, který Vás bude uchvacovat dlouhá desetiletí. Betonové obklady imitující kámen jsou totiž extrémně odolné, co se týká odolnosti vůči mrazu, žáru a teplotním výkyvům. Proto můžeme říct, že zvolením tohoto materiálů dosáhneme dlouhodobého řešení.