red_chenille_plant__by_kitteh_pawz-d53x11a

Chcete opravdovou parádu? Vsaďte na rostlinu Acalypha Hispida neboli kočičí ocásek.

Máte velkou zahradu, dostatek místa a chcete potěšit oko kolemjdoucích nebo vyvolat závist v sousedovi? Máte možnost! V posledních letech je na trhu spousta novinek, které zaručeně zkrášlí vaši zahradu. K dostání jsou rostliny prazvláštních květů, listů, ale i užitkové rostliny, takže budete mít zahradu nejen krásnou, ale také jedlou. Představa, že vyběhnete z bazénu, lehnete si pod palmu nebo si zajdete utrhnout banán, je jistě lákavá. Říkáte, že nemáte zahradu ve středomoří? Nevadí. Pořídit si můžete mnoho rostlin vyšlechtěných tak, aby odolaly mrazu a přežily i v našich podmínkách.

Jak na to?

V prvé řadě je potřeba mít dostatek místa, protože většina těchto exotických rostlin dorůstá do značných rozměrů. Je také potřeba brát v úvahu a zvážit stanoviště, aby byl výsledný efekt co možná nejlepší. Slunné místo je vhodné pro mnoho druhů palem, fíkovníků i banánovníků. Vzhledem k pomalému růstu například palem není vhodné pokoušet se o jejich předpěstování ze semen. Než by palma dorostla do takových rozměrů, abyste ji mohli vysadit ven, zřejmě byste se nedočkali.

FigTree

Fíkovník na zahradě? A proč ne!

Mnoho zahradnictví se zabývá prodejem a pěstováním těchto mrazuvzdorných subtropických a tropických rostlin. Když prohlédnete internet, jistě naleznete pěstitele i ve vašem okolí. Pěstitelé a prodejci vám vyberou silnou rostlinu vhodnou právě na vaši zahradu a s dalším pěstováním vám ochotně poradí. Pokud nemáte zahradu na Sibiři, tak směle do toho. Vzhůru pro palmu či banánovník, ať kolemjdoucím vypadnou oči z důlků a vy ať si připadáte jako v tropech.