Pokud patříte mezi milovníky rostlin a květin, jistě jste mnohokrát přemýšleli, kam zase další pořízenou floru dát. Jistě, možností se nabízí několik, ale určitě se shodneme na tom, že konkrétní umístění je velmi důležité a mnohdy má velký vliv i na celkový design třeba exteriérových prostorů vaší zahrady, altánu, pergoly nebo dvorku. Tato místa lze velmi zajímavě vylepšit prostřednictvím tvárnic, které jsou kromě vybudování nějaké zídky určeny i k výsadbě nejrůznějších rostlin a květin!

Zmiňované tvárnice zakoupíte obvykle buď v zahradnictví, nebo i ve stavebních potřebách. Jsou nabízeny v celé řadě provedení, které se od sebe liší jak svou velikostí, tak i tvarem nebo barvou. Dekorační tvárnice jsou nejčastěji vyrobeny z betonu. Představují v podstatě stavební prvky, které můžete vhodně spojovat a tím budovat mnoho rozličných zídek a stěn, ve kterých mohou růst vhodné rostlinky.

Dekoračně-stavební prvek, který vás odliší

Zídka tak nemusí vypadat jako tucty jiných, ta vaše se může v něčem odlišit. Bude to v podstatě zídka, která bude představovat kombinaci klasického materiálu a flory. Do podobných tvárnic je dobré vysadit především převislé rostliny, které tak mohou vytvořit zajímavý a pěkně vypadající porost! Není se třeba obávat ani toho, že byste do tvárnice nemohli umístit substrát v podobě hlíny a rostliny klasicky zalévat, počítá se s tím již při samotném navrhování!

Pořizovací cena těchto stavebních prvků se různí, pohybuje se však v řádech desítek až stovek korun za jeden kus. Životnost je mnoholetá, takže vřele doporučujeme pro zlepšení celkového dojmu vašich venkovních prostorů patřících k domu, chatě nebo chalupě! Dekorační duté tvárnice s možností výsadby květin můžete umístit samostatně na zem v jedné řadě, nebo vybudovat i vyšší stěnu!