Čím dál častěji se můžeme setkávat s tím, že lidé hledají ekologicky i ekonomicky výhodné řešení pro své bydlení. Staví se domy z přepravních kontejnerů, recyklovatelných materiálů apod. Přitom nejde o žádné bydlení, za které by se musel člověk stydět, ba právě naopak – je čím se chlubit. Kreativita je prostě úžasná a originalita takového domku jakbysmet.

Dům z dřevěných cihel

Francouzský startup Catharhome přišel s bezvadným nápadem a vytvořil ekologické a samozřejmě ekonomicky výhodné dřevěné cihly Brikawood (v překladu brick – cihla, wood – dřevo). Samozřejmě u nás takový domeček nenajdete, ale jak se praví – zlaté české ručičky, kdo ví, třeba také u nás někdo přijde s podobným nápadem.

Domeček LEGO v životní velikosti

Catharhome si předsevzal, že vytvoří takové cihly, které budou fungovat na principu stavebnice LEGA, a nebude k tomu potřeba žádné další složitosti, jako je tomu u stavby klasického domu: žádná lepidla, cement, beton, tvrdící hmoty apod. Ani po postavení se nemusí domek natírat žádnými barvami nebo lakem, aby byla stavba co nejvíc jednoduchá, levná a přírodní.

Domek prošel i tvrdou zatěžkávací zkouškou

Obávat se toho, že vám domeček odfoukne vítr nebo, že nepřečká zimu je zbytečné. Brikawood prošel testy deštěm, mrazem i vysokými teplotními rozdíly, dokonce testem na zemětřesení. Navíc se jedná o materiál, který je netoxický, snadno recyklovatelný a v prvé řadě přírodní.

Jak se takové „LEGO“ v životní velikosti skládá, se můžete podívat v přiloženém videu.

Obrázek: pixabay.com