Dříví představuje kromě suroviny na výrobu nejrůznějšího nábytku a dekorací také stále palivo. Je tomu tak především, pokud bydlíte na venkově v rodinném domě. Samozřejmě že se paliva ve formě dřeva užívá i na chalupách nebo chatách. Rozhodnete-li se v létě opékat nebo grilovat, také po vhodném dříví sáhnete! Kromě toho však může dříví působit i jako jedinečná a originální, přitom jednoduchá dekorace. Možná se to nezdá, ale obyčejné nasekané dříví je velmi elegantním a vyhledávaným prvkem mnoha dvorků a zahrad!

Nejprve styl, potom užitek

Zjednodušeně řečeno je tedy možné tvrdit, že dřevo může přinést dvojí užitek. Pokud ho plánujete užít jako paliva, je zapotřebí, aby dostatečně dlouhou dobu schlo. Kde jinde dřevo nejlépe vyschne, než někde na místě, kde bude celé dny vystaveno slunečním paprskům. Takže třeba na dvoře nebo na zahradě! Dřevo je dobré rozsekat na několik velikostí. Drobnější rozměry, konkrétně téměř třísky, jsou ideální pro rozpal. K přikládání a dlouhodobějšímu hoření včetně větší výhřevnosti jsou zase ideální větší kusy. Bude-li dřevo dostatečně proschlé, jste limitování v podstatě pouze velikostí kamen nebo krbu.

Jistě jste si všimli, že pokud je dřevo úhledně naskládané, což také není nic nejjednoduššího, tak taková stěna ze dřeva může celé léto působit i jako dekorační prvek. Je však nutné, abyste rovnání nikterak nepodceňovali, v opačném případě by se vám totiž dřevo mohlo sesypat a museli byste se do práce pustit znova! Využijte tedy všeho, kolikrát může jedna věc posloužit k více účelům! U dřeva se nejen dvakrát zahřejete, ale může přinést i dvojí efektivitu!