smoothies

Smoothie je skvělé už na pohled

Přemýšlíte, čím zdravým a zároveň chutným byste potěšili rodinu nebo přátelé? Zkuste připravit domácí smoothie! Jedná se o mixovaný nápoj, jehož základem je ovoce a zelenina. Při přípravě také můžete otestovat vaši kulinářskou kreativitu a fantazii, protože různorodosti kombinací ovoce a zeleniny a také chutím se meze nekladou. Připravte si zdravé nápoje, jejichž příprava se stane pro vás zábavou.

Zdravá svačinka

Smoothie díky své husté a výživné konzistenci může nahradit svačinku nebo také využít jako dávku energie před větší fyzickou zátěží. Smoothie je zcela ve vaší režii a vy díky němu získáte lahodný nápoj bez alergenů či přidaného cukru a dalších umělých sladidel nebo konzervantů. Při přípravě se vám může hodit smoothie maker, který je velice snadný na ovládání. Nakrájíte vámi zvolené ingredience, otočíte dnem vzhůru a chvíli mixujete. A nápoj je hotový!

smoothie2

Do smoothie se skvěle hodí i zelenina

A jaké smoothie si tedy pro představu můžete připravit? Tak například mangové. Vezmete mango, bílý jogurt, 2 hrnky vody, půl jablka, trochu mangového džusu a šťávy z limetky. Vše rozmixujete a získáte svěží a lahodné mangové smoothie. Také jahodové smoothie zamává z vašimi chuťovými buňkami. Vezměte si kelímek jahodového jogurtu, jednu broskev, 2 hrnky jahod, půl hrnku jahodové šťávy a dle libosti trochu medu nebo třeba ledu a opět rozmixujte. Smoothie si zamilujete vy, děti, partner i návštěva. Zkuste jednoduchý způsob, jak zdravě a zároveň lahodně využít ovoce a zeleninu ve vaší kuchyni.