55311-toysmith-ant-universe-ant-farm-box

Mravenčí akvárium – zábava pro celou rodinu

Škemrají vaše děti o pejska, kočičku nebo třeba o andulku? Rádi byste jim nějakým způsobem vyhověli, ale nevěříte tomu, že vaše dítko nakrmí alespoň rybičky? Nebo jste dokonce alergici? Zkuste domácí mraveniště neboli mravenčí akvárium.

Chov mravenců

Na internetu lze objednat plochá akvária o rozměrech cca 20 x 15 cm. Ta bývají naplněna různobarevným gelem a některá jsou rovněž podsvícená. Součástí balení bývá příručka o chovu mravenců, lahvička na přenos mravenců nebo lupa pro jejich lepší pozorování. Pak už jen stačí nachytat kdekoli v přírodě 10 – 15 mravenců a umístit je do akvária. Mravenci se živí gelem v akváriu, vytvářejí tam zajímavý systém chodbiček a žádnou další péči nepotřebují. Životnost mravenců bývá okolo 6 měsíců, pak je možné nasadit nové mravence. Gel není třeba vyměňovat – mravenci za svůj život v akváriu spotřebují pouze asi 3 % gelu.

615x200-ehow-images-a07-nk-7n-ants-ant-farm-800x800

Chov mravenců? A proč ne!

Gel, ve kterém mravenci žijí, je výsledkem výzkumu americké NASA, která sledovala chování mravenců v beztížném stavu. Gel se skládá z extraktu z mořských řas, sacharidů, fungicidů a aminokyselin. Je to vše, co mravenci potřebují, nedoporučuje se tedy je jakýmkoli způsobem přikrmovat. Důvodem může být vznik plísní, které nepůsobí esteticky a mohou mravence i zahubit. Některá akvária je možné osázet i rostlinami. Potom se tento bytový doplněk stává ještě zajímavějším. Vaše děti tak budou mít nejen zábavu, ale zapomenou i na pejsky a kočičky.