Perfektně propečené a šťavnaté kousky masa si často spojujeme s časem stráveným na zahradě poblíž grilu, na kterém se opékají šťavnaté kousky masa. Víte ale, že ani v zimě nemusíte přijít zkrátka? Pomoct vám může kvalitní vestavná trouba s různými funkcemi, které usnadní a zefektivní přípravu jídla. Prohlédněte si funkce, bez kterých se při pečení neobejdete.

Na tvaru záleží

V čem spočívá dokonalé pečení? V dokonalém tvaru trouby. Vzduch musí v troubě cirkulovat rovnoměrně kolem pečeného jídla, aby na něj působil ze všech stran stálou teplotou. Jen tak je možné dosáhnout toho kouzelného efektu, kdy je jídlo křupavé na povrchu, ale krásně šťavnaté uvnitř.Tradiční kamna na dřevo měla zaoblený tvar, který umožňoval ideální cirkulaci, proto se zdá, že výsledky z venkovních krbů a tradičních kamen jsou mnohem lepší. Trouby se zaobleným tvarem HomeMade vám pomohou dosáhnout při pečení stejného efektu.

dokonale-propecene-maso_1

Horký vzduch tam, kde je třeba

Druhou podmínkou pro správnou cirkulaci je kvalitní systém pohánění vzduchu, který dokáže využít zaobleného tvaru trouby, a vzduch pošle právě tam, kde je třeba. Díky systémuMultiFlow360° bude v troubě cirkulovat horký vzduch rovnoměrně po celém prostoru, což zajišťuje perfektní výsledky pečení a zároveň umožňuje pečení na více úrovních současně.

Jak na křupavou kůrčičku

Zlatavá kůrka na mase, dohněda propečený sýr na zapékaném jídle, opékané brambory… Dokřupava propečený povrch je tou správnou třešničkou na každém jídle, které připravujeme v troubě.Kvalitní výsledek je přímo závislý na výkonnosti a provedení grilovacího tělesa. Nejlepších výsledků je možno dosáhnout s dvojitým topným tělesem, kdy menší těleso je umístěno uvnitř toho většího. Různé kombinace použití ohřívacích těles umožňují přizpůsobit koncentraci tepla pokrmu, který zrovna zapékáte.

Teplota masa pod kontrolou

Jednou z největších výzev při přípravě pořádného kusu masa v troubě je schopnost odhadnout dobu pečení. Správně propečené maso je lehce narůžovělé uvnitř a má přesně danou teplotu. Toho vám pomůže dosáhnout teplotní sonda, která po umístění do jídla pohlídá teplotu za vás.

dokonale-propecene-maso_2

Vždy si prohlédněte všechny technologie, které nabízená trouba má, a zjistěte, jak vám tyto technologie usnadní práci v kuchyni. Objevíte i vychytávky, o kterých jste neměli tušení!

Hledáte troubu, která vám pomůže dosáhnout ideálních výsledků pečení? Vyberte si vestavnou troubu, kterou časopis dTest vyhodnotil jako „dobrá kvalita“.