Léto je období, na které se většina z nás těší prakticky celý rok. Někdy se však stane, že nesvítí každý den slunce, ale z oblohy padají provazce vody. Pravda, vlhko je také potřeba, například na zahradě, všeho však moc škodí. Prší-li příliš dlouho nebo přijde-li průtrž mračen a navíc pokud je váš rodinný dům, chata či chalupa špatně zaizolována, je problém na světě. Voda se rázem dostane i tam, kam zrovna nechceme!

Zateplení objektů je dnes již nepsaná samozřejmost /

Zateplení objektů je dnes již nepsaná samozřejmost /

Zatečená voda má velmi negativní důsledky. Obecně dochází k prosáknutí omítek, vlhkost se mnohdy dostane i do stěn. Najednou může začít vše kolem plesnivět. Všimnete si zajisté i zvýšené vlhkosti v interiérových prostorách. Zvenku kolikrát dochází k odlupování omítek, pokud není vše řádně opraveno do zimy, jakmile vniklá voda zamrzne, může způsobit i praskání stěn.

Vodotěsné izolace se vyplatí

Radou číslo jedna, jak předcházet problémům výše popsaným, jsou správné vodotěsné izolace. Dnes se již jedná o moderní materiály a technologie, realizace tak nepředstavuje tak velký problém, jak vás možná hned zprvu napadne.

Vše jde ruku v ruce se zateplením fasád. Zateplení má totiž obvykle souvislost i s odvodem vlhkosti. Vyplatí se také izolace plochých střech, právě ty jsou totiž nejnáchylnější k zatékání vody a to díky své konstrukci a nízkému spádu.

V oblasti bydlení je důležitá správná izolace /

V oblasti bydlení je důležitá správná izolace /

Problémy se však netýkají pouze rodinných domů. Jsou totiž ještě markantnější v oblasti panelových domů, je to dáno především tím, že panelové domy mají více obytných prostorů, komplikace se tak nahromadí. Zdá-li se vám, že jakákoliv vaše nemovitost trpí vysokou, nežádoucí vlhkostí, je zajisté dobrou volbou revitalizace panelových domů či jiných rodinných objektů.

I když je deštivé léto, tak vám rozhodně nemusí zatékat voda do bytu. Obraťte se na odborníky, kterými je společnost Ekisys z Jindřichova Hradce, společnými silami najdete vhodné řešení, jež přispěje k lepší kvalitě bydlení!