Dekorační prvky dodají zahradě ty pravé grády /

Dekorační prvky dodají zahradě ty pravé grády /

Léto začíná a ti šťastnější mohou trávit většinu času na zahradě u domu, chalupy či chaty. Terasy, pergoly, venkovní kuchyně ožívají, a proto si majitelé přejí, aby tyto venkovní prostory byly co nejhezčí a hosté měli co obdivovat. Grilování, lenošení v houpací síti, koupání v bazénu, zahradní slavnosti jsou příležitosti k zábavě a odpočinku, které nám zpestří zahradní dekorace, z nichž některé mají i praktický účel.

Květinová výzdoba

Největší ozdobou každé zahrady jsou především živé květiny. Terasu a pergolu dotvoří květináče a závěsné nádoby s pestrou paletou barev. Hitem letošní sezóny je živý kvetoucí lilek, který je stále ještě v našich zahradách raritou. Na chatu a na chalupu se hodí umělé květiny, které jsou k nerozeznání od pravých. Okno venkovské chalupy dotvoří truhlík s azalkami, které nikdy nezvadnou.

Zahradní osvětlení

Užijte si to v zahradě i v noci /

Užijte si to v zahradě i v noci /

Za teplých letních večerů se nikomu nechce ze zahrady domů. Ať tiché posezení u ohýnku, nebo hlučnější zahradní party se neobejdou bez zahradního osvětlení. V nabídce jsou nejrůznější lampiony a solární světla, např. 3 solární želvy nebo 6 solárních lamp „Mozaika“, na terasu nebo na pergolu se hodí světelný řetěz „Lucerny“. Vedle chodníku jsou důležitá světla svítící na cestu domů.

Dekorační figurky a další doplňky

Řada majitelů zahrad si nedokáže představit svou chloubu bez dekoračních figurek. Zahradní trpaslíci, zajíci, husy, slepice jako květináč nebo pískající surikata rozveselí zahradní zeleň, stejně jako závěsní motýlci či zvonkohra „Sova“. Takoví „obyvatelé zahrady“ potěší hlavně malé děti.

Obytná zahrada se neobejde bez dalších nezbytností, jako je venkovní teploměr nebo třeba rovnou celá meteorologická stanice, obruby k záhonům, detektor pohybu (může být třeba v podobě páru ptáčků), konev na zalévání, krmítko pro ptáky a desítky dalších drobností.