Černá a bílá jsou dvě základní barvy, které se hodí téměř všude, zkrátka neurazí. Tyto barevné kombinace za sebou mají již určitou historii: Filmy byly dříve černobílé, teprve poté začaly být barevné. Také stěny v jednotlivých místnostech – dříve byly převážně bílé, teprve později přišly na řadu barevné odstíny. A jak se zdá, kombinace černé a bílé, dalo by se říci tak trochu retro, se vrací zpět, zažívá comeback!

living-1032733_960_720Kombinace černé a bílé je třeba promyslet

Jak černá, tak i bílá barva působí v oblasti bydlení konzervativním, nikterak výstředným stylem. Avšak ani s jednou z barev se to nesmí jakkoliv přehnat. Pokud byste vsadili převahu na černou, bude bydlení smutné, všude kolem na vás bude padat deprese. Naopak, v situacích, kdy nadvládu nad černou převezme výrazným stylem bílá barva, bude prostředí působit až přespříliš sterilně. Ideální je zlatá střední cesta – obecně platí, že kombinace černé a bílé barvy v bydlení není nic jednoduchého, chce to pečlivé zvážení a klidně i poradu například s bytovým architektem.

Lesk dodá ten pravý design a opticky zvětší prostor

Rozhodnete-li se v nějaké místnosti rodinného domu nebo bytu pro hrátky s černou a bílou barvou, respektive pro jejich kombinace, vezměte k úvaze i možnost zatraktivnění. Není to nic složitého, stačí, když jednotlivým černým a bílým prvkům dodáte lesk. Rázem uvidíte proměnu, lesk dodá interiéru zcela novou dimenzi, počítejte s oživením a se zvýšením komfortu.

Navíc, díky lesku budou prostory působit více prosvětleně a dojde minimálně po optické stránce k jejich zvětšení! A pokud by vám i přesto všechno připadali místnosti příliš zející prázdnotou, můžete k černobílé barevné kombinaci přiložit dřevo – zajisté najdete takový nábytek, který vytvoří dokonalý celek!

Foto: pixabay.com