Ať se vám to líbí, nebo ne, topná sezona je v plném proudu. Chcete-li mít doma teplo a cítit se příjemně, je třeba počítat s náklady do tepelných energií. I nadále zůstává spousta majitelů nemovitostí věrná kotlům na tuhá paliva, případně má doma kamna nebo třeba krb. Patříte-li mezi tuto skupinu, jistě velmi dobře víte, že není jedno, co spalujete. Pokud nechcete, aby se vám v lepším případě z komína, v horším potom přímo z kamen či kotle valil nepříjemný dým, je třeba topit kvalitním palivem. Rozhodnete-li se pro balené uhelné brikety, neuděláte chybu – nabídnou vám totiž celou řadu výhod!

S balenými uhelnými briketami budete mít doma vždy krásně teplo /

S balenými uhelnými briketami budete mít doma vždy krásně teplo /

Uhelné brikety už nejsou surovinou, ale výrobkem, jsou totiž produkovány vysokotlakým lisováním z kvalitního uhlí. Při tomto procesu dochází k odpaření vody, s briketami tak máte vždy jistotu, že se bude jednat o suché palivo. Dáte-li navíc přednost baleným uhelným briketám, odpadají vám starosti, že byste měli více prachu než briket. Doporučíme vám uhelné brikety Rekord, které jsou vyráběny v Německu.

Uhelné brikety hoří ekologicky bez velkého úniku zplodin

Uhelné brikety Rekord se pochlubí i vysokou výhřevností, která se pohybuje okolo 21 MJ/kg. Jsou baleny po deseti nebo 25 kg, díky tomu je zaručena výborná manipulace jak v kotelně, tak třeba i v interiérových prostorách bydlení. Navíc hoří ekologicky, příliš nekouří a ke všemu produkují málo jemného popela. Vydrží hořet mnohem déle, než klasické uhlí. Jejich další výhodou je tedy i fakt, že pokud jimi večer přiložíte a přiškrtíte přívod vzduchu, budou brikety žhnout, ráno obvykle stačí pouze rozhrabat žhavý popel, naložit trochu suchého dříví a topení pokračuje bez nutnosti znovu opakování celého procesu zatápění.

A kde balené uhelné brikety zakoupit? Tipem je společnost Optimtop, s.r.o. se sídlem v Olomouci. Nabízí nejen balené uhelné brikety, ale i jiné druhy paliva. Velkou výhodou je přijatelná pořizovací cena a rozvoz po území celé České republiky od množství jedné palety zcela zdarma!