Sečení trávy patří mezi nejčastější sezonní práce. Pokud máte rodinný dům se zahradou, případně chatu či chalupu a chcete, aby byl trávník vždy dobře upravený, této činnosti se nevyhnete. Kolikrát je to stereotyp a pravidelná ztráta času. Chcete-li však, abyste se na sečení nemuseli příliš soustředit, doporučíme vám popřemýšlet o automatické, robotické sekačce.

Automatická sekačka usnadní práci /

Automatická sekačka usnadní práci /

Co to vlastně robotická sekačka je? Co si pod tímto pojmem představit? Zjednodušeně řečeno se jedná o zařízení, které seče trávu, aniž byste ho museli jakkoliv ovládat. Automatická sekačka může sekat trávu kdykoliv budete chtít, klidně i za vaší nepřítomnosti, případně pod dohledem, při kterém se však můžete soustředit na zcela jiné věci.

Jednoduché nastavení a bezpečný provoz

Nejprve je zapotřebí sekačku nastavit a vůbec připravit celý proces sečení. Vůbec nejdůležitější je vymezit plochu sečení, plochu, kde se bude sekačka sama pohybovat – toho docílíte položením vodičů. Dále je dobré určit výšku sečení. Automatická sekačka je automat, který se vyznačuje vysokou umělou inteligencí. Dokáže se dokonce přizpůsobit i počasí, je zřejmé, že pokud prší, roste trávník rychleji a sekání bude muset být častější.

Automatická sekačka seče pravidelně, dokáže rozeznat dokonce i to, ve kterých místech je tráva vyšší a na tyto plochy se více zaměřuje. A protože sekačka koná svoji činnost pravidelně, nemůže se stát, že by někde byla velká tráva. Sekačka trávu nesbírá, ale drtí a tím pravidelně hnojí trávník.

Zapomenuto není ani na bezpečnostní stránku věci. Přesto, že jsou nože ostré jako břit, není třeba se obávat poranění, v případě nadzvednutí sekačky se samovolně vypne jejich rotace. Automatická sekačka si dokáže poradit i s překážkami.

Robotické sekačky jsou ideálním řešením pro moderní zahradu, pro člověka, který si chce na zahradě odpočinout a ne pracovat od rána, do setmění. Automatické sekačky ušetří množství vašeho času, ale i námahy!