Správná akustika hraje v interiérových prostorách bydlení velmi důležitou roli – celkově přispívá ke komfortu a spokojenosti. V našich domovech je potřeba naladit to správné rozpoložení, toho nelze v žádném případě docílit v případě, že vás obtěžuje hluk z venku, třeba s nedaleké silnice. V dnešní době máme široké možnosti realizace odhlučení jednotlivých místností bytu nebo rodinného domu. Užitečným a efektivním tipem je zcela jistě akustická pěna – moderní materiál, díky kterému budete mít zvukovou izolaci v místě vašeho zázemí nastavenou na takové parametry, které jsou žádané.

S akustickou pěnou odhlučíte jakoukoliv místnost /

S akustickou pěnou odhlučíte jakoukoliv místnost /

Akustické materiály jsou k dispozici v mnohých provedeních, které se od sebe liší svou tuhostí či barevným provedením, jedno však mají společné – tam, kde budou použity, bude dosaženo velmi kvalitních akustických podmínek. Akustické pěny se hodí jak do obytných místností, tak i do akustických studií či třeba průmyslových provozů.

Správné akustické materiály – výběr nepodceňujte

Pro odhlučení jakýchkoliv vnitřních prostorů se nabízí celá řada akustických izolačních pěn. Základem spokojenosti je správný výběr. Je zřejmé, že do jednotlivých místností bydlení pořídíte jiné pěny a panely, než třeba do klubu nebo akustického studia. Pokud byste tápali, není nic jednoduššího, než si nechat poradit přímo od odborníků, kteří vám zodpoví na každý dotaz a doporučí nejvhodnější řešení.

Akustické pěny se vyznačují snadnou montáží

Máte-li už zakoupenou vhodnou akustickou pěnu, budete již zřejmě řešit samotnou montáž. Ta probíhá na stěny nebo stropy prostřednictvím lepidel. Lepení je velmi jednoduché, stačí nanést na spodní stranu akustické pěny vrstvu lepidel, jako jsou Den Braven Multi Kleber, Alkapren universal, Chemopren universal, Soudal a jiná lepidla na polystyren nebo Sinus Live SK 600 – každé lepidlo nabídne mírně odlišné vlastnosti, je tak dobré nastudovat, pro jaké účely se to či ono hodí nejlépe.

Při lepení na strop často vznikne problém se špatným držením, je třeba si uvědomit, že akustické materiály přece jen něco váží. I tato drobná komplikace se však dá velice snadno vyřešit. Budete-li již vědět při nákupu, že akustická pěna přijde na strop místností, nechejte si ji nařezat na menší rozměry – celkově se s nimi bude daleko lépe pracovat.

Odhlučení místností dnes již nepředstavuje nic složitého, při zlepšování komfortu nejen obytných prostorů, má zcela jistě obrovské uplatnění, investice se tak vždy vyplatí. Dopřejte si i vy u vás doma ty nejoptimálnější akustické podmínky – to však není jediné pozitivum, které akustické pěny nabízí, mají rovněž z části i tepelně-izolační vlastnosti a v neposlední řadě se jedná i o designovou obnovu prostorů, kam budou nalepeny! Akustické pěny si můžete objednat a nechat doručit kamkoliv po území České a Slovenské republiky.