ID-100196593Kdo by nechtěl zahradu, která po celý rok kvete? Vysázet kytky, které budou kvést od jara do jara, budou vás těšit a vy z nich budete mít radost? Mám pro vás špatnou zprávu, jestliže chcete rostlinku, která bude kvést celý rok, pořiďte si umělou. Vaše zahrada však může hýřit barvami celý rok, stačí si vybrat květiny, které kvetou v různá roční období.

Jaro

Než začneme vyjmenovávat jarní kytičky, určitě se musíme zmínit o tzv. předjaří, protože známe kytky, které kvetou i v tomto období. Zvolte například čemeřici, která vykvétá i před sněhem. Určitě všichni znáte tradiční posly jara, jako jsou hlíznaté kytky: sněženky, narcisy, hyacinty, bledule, tulipány a mnohé další.

Co se týče období jara, můžete vybírat z velkého množství kytiček, ať už cibuloviny, skalničky či trvalky. Jedním z nejznámějších jarních klíčů, který odemyká jaro a studánky, je petrklíč.

Léto

V létě kvete nepřeberné množství trvalek, například třepatkovky, kopretiny, krásnoočky, kokardy, řebříčky, zvonky, levandule, šalvěje a mnoho dalších. Záleží jen na vás, kterou z nich zvolíte. Vybírat můžete spíše podle vašeho vkusu, barev a tvarů, neboť většině z těchto kytiček se u nás daří, takže by se měly uchytit na každé běžné zahrádce. Velkým přínosem letní zahrádky jsou motýli, kteří budou kolem vašich kytiček poletovat.

ID-10098772

Podzim

Na podzim můžete vybírat astry, sasanky, rozchodníky kvetoucí až do prvních mrazíků.

Zima

I v zimě můžete pěstovat kytky na zahradě, tentokrát se však nepokocháte pestrými květy, ale volit můžete z řady okrasných travin.

Zdroj obrázků: www.freedigitalphotos.net