Hledáte spolehlivý, snadno ovladatelný a cenově přijatelný zdroj tepla na Vaši chatu a chalupu? A co takhle tepelnéčerpadlo vzduch / vzduch? Do rekreačních objektů se hodí jak svým výkonem, tak spolehlivostí a cenovou dostupností. O konkrétních výhodách tohoto zdroje tepla se dočtete na níže uvedených řádcích.

1.      Jednoduchá instalace, bezstarostný provoz

Tepelná čerpadla se systémem vzduch / vzduch čerpají energii ze vzduchu, který je dostupný prakticky kdekoliv a „doplňuje“ se sám.  Nemusíte řešit existenci přípojky plynu či dodávky tuhých paliv. Samotná instalace je velmi jednoduchá a zvládne ji i průměrně manuálně zručnýčlověk (samozřejmě máte možnost si tepelnéčerpadlo nechat zapojit od firmy). U moderních tepelných čerpadel se systémem vzduch/vzduch je dnes standardem ovládání přes mobilní telefon, tj. tepelnéčerpadlo můžete řídit i na dálku.

tepcer229

2.      Nízké provozní náklady

Byť se dnes ceny tuhých paliv, zemního plynu a elektřiny nacházejí na historicky podprůměrných hodnotách, tepelnéčerpadlo stále platí za ekonomicky přívětivý zdroj tepla. Samozřejmě, v době kdy budou ceny tuhých paliv, elektrické energie a zemního plynu opět růst, ekonomická výhodnost tepelných čerpadel výrazně vzroste. Zdroj tepla si pořizujete na 5 a více let, je tedy velmi pravděpodobné, že zvýšené ceny „tradičních“ zdrojů tepla zažije ještě zdroj, který do své chaty budete instalovat v tomto či příštím roce. Samotné jednotky tepelného čerpadla vzduch/vzduch pak patří k nejlevnějším zdrojům tepla na trhu.

3.      Schopnost udržení stálé teploty

IVT NORDIC Inverter je schopno udržovat teplotu v místnosti na  10°C, což oceníte zejména v době, kdy chatu navštěvujete po delší době ve velmi chladném počasí. Nebudete muset čekat, až Vám objekt na přijatelnou teplotu vytopí kamna.

4.      Odvlhčování a ionizace vzduchu

V případě, že Vaše chata není pečlivě izolována, hrozí srážení vlhkosti v jejím interiéru, které představuje ideální podmínky pro šíření plísní, hub a dalších organických škůdců. IVT NORDIC Inverter dokáže vzduch odvlhčit a tím výrazně omezit riziko výskytu škůdců a nutnosti investic do rekreačního objektu (např. ošetření a penetrace dřeva napadeného plísní).