Bez vody se neobejde jakákoliv domácnost. Je jedno, jestli je to dům nebo byt, jelikož teplá voda má široké možnosti uplatnění. Využijeme ji třeba:

  • Na mytí nádobí
  • Na osobní hygienu
  • Na vytápění

Jaké jsou dnes nejefektivnější možnosti a cesty, kterými se můžeme vydat? Pojďme si je společně představit krok za krokem.

241016Využívejte bezplatné energie

Ano, i to je dnes možné. A to například z okolního vzduchu, stejně jako například z vody, nebo ze země. Tato energie je díky troše elektřiny přeměněna na potřebné teplo, které už ohřeje vodu v domácnosti. A proč doporučujeme teplená čerpadla jako první? I přes svou vyšší pořizovací cenu jsou v souvislosti s náklady nejlepší možnou volbou. Kdo plánuje nyní, ale i v budoucn u šetřit, měl by jít právě tímto směrem.

Vsaďte na klasiku

Ohřev vody pomocí elektrické energie byl jedním z nejvyužívanějších hlavně v minulosti, a to v celé řadě bytů, ale i domů. Daným zařízením, které k tomu sloužily, se říkalo bojler. Doba pokročila a tak dnes můžeme na trhu najít skutečně moderní bojlery. Jejich výhodou je hlavně vysoká efektivita při ohřevu. Díky dobré izolaci jsou také eliminovány velké tepelné ztráty. Nezapomínejme také na to, že jejich výhodou je právě velký zásobník. Teplá voda, kterou budeme potřebovat, je tak kdykoliv k dispozici. Stačí jediné, a to otočit konkrétním kohoutkem.

Ohřev plynem jde stále kupředu

Je to forma, která je moderní, která je čistá a která je také velmi jednoduchá v souvislosti s provozem. Taková je možnost ohřevu vody plynem, pomocí kotlů. Ty se navíc neustále vyvíjejí. Chcete-li se o tom přesvědčit, nabízíme kondenzační kotle. Ty se od těch běžných liší tím, že dokážou velmi dobře využít i vzniklé zbytkové teplo. Díky tomu je zvyšována jejich účinnost a zároveň je výrazně snižována jejich spotřeba. Do moderních domácností také jeden z velkých a poptávaných hitů.